Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Відділ освіти, культури, молоді та спорту

Як створити недискримінаційне середовище у школі: покрокова інструкція для директора

Забезпечення рівного доступу до освіти і неупередженого ставлення до всіх дітей — такі ж важливі завдання директора школи, як і забезпечення якості освітньої діяльності школи. Принцип інклюзивності та справедливості в освіті передбачає, що всі діти повинні мати доступ до освітніх можливостей, що сприятиме досягненню ними кращих результатів у навчанні незалежно від статі, національності або достатку, освіти чи професії їхніх батьків. Що таке дискримінація та як її виявити? Дискримінація — це ситуація, коли дитина чи група дітей за певними ознаками (інвалідність, місце проживання, добробут родини, стать, віра тощо) обмежується у користуванні правами, послугами, свободами без обґрунтованих правомірних причин. Прикладом прямої дискримінації може бути різниця у ставленні до різних груп дітей протягом навчання: від кого очікують і стимулюють до більших успіхів, скажімо, в математиці, кого вважають менш здібними, кого готові більше заохочувати, підтримувати тощо. Якщо пряма дискримінація більшості людей зазвичай очевидна, оскільки полягає у менш прихильному ставленні, то з непрямою дискримінацією складніше. Непряма дискримінація проявляється через формально нейтральні правила, норми, критерії чи практику, коли певна людина або група людей опиняється у невигідному становищі порівняно з іншими, або отримує гірші умови. Прикладом непрямої дискримінації може бути ситуація, коли до школи потрібно прийти у певному одязі, а у окремої групи дітей через фінансовий стан родини немає такої можливості. Поруч із дискримінацією завжди “ходять” упередження — хибні або негативні думки про людину, що складаються наперед, а висновки про її здібності чи нахили робляться лише за певною ознакою. Наприклад, коли про людей ромської національності наперед думають як про нечесних або про дітей певної статі — як про схильних до певних наук, гуманітарних чи природничих.

09:07:05 02.08.2021

Готуємось до нового навчального року

Шановні колеги! Методистами  Хмельницького ОІППО підготовлено інформаційно-методичний бюлетень з актуальних питань організації освітнього процесу у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти області у 2021/2022 н.р. Рекомендуємо для використання у роботі. Методичні рекомендації ХОІППО

09:18:18 26.07.2021

Співпраця управлінь щодо безпеки в дитячому середовищі

Днями  на базі  Головного управління національної поліції в  Хмельницькій області  відбувся семінар- навчання  за участю представників управлінь та відділів освіти територіальних громад області " Перезавантаження  концепції діяльності ювенальної превенції в умовах сьогодення".  Від освітян Староостропільської сільської ради учасником семінару  була Яна Бачинська - провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту . Значущими та актуальними   виявилися питання , винесені на обговорення учасниками семінару. Концепція роботи ювенальної превенції, взаємодія із закладами освіти , сучасні ризики в дитячому середовищі  під час користування кіберпростором , окремі аспекти застосування законодавства щодо запобігання та протидії домашньому насильству - на ці проблемні питання було закцентовано увагу присутніх .

14:12:31 22.07.2021

ВДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЛІЦЕЇВ ДЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЯКІСНОЇ ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ – ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

15 липня 2021 року, Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

11:01:49 16.07.2021

ЯК СПЛАНУВАТИ РОБОТУ ДИТСАДКА НА РІК – РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

План роботи закладу дошкільної освіти є одним із основних документів, який регламентує його діяльність упродовж навчального року та літнього періоду. У листі департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та інститутам післядипломної педагогічної освіти Міністерство освіти і науки України надало рекомендації щодо створення плану роботи дитсадка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік.

10:48:19 15.07.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано