Вербування: небезпечна пастка ворога
Ворог не полишає спроб вербування підлітків у соціальних мережах. Зловмисники намагаються увійти в довіру, цікавляться захопленнями, підтримують ідеї, пропонують підзаробити «простим завданням» або навіть стати частиною «секретної місії»…
Насправді такі пропозиції можуть бути пасткою ворога. Вербувальники, грають на довірі, обіцяючи легкі гроші та можливості, але за цим стоять кримінальні схеми, небезпека та справжні загрози.
Як розпізнати спробу вербування?
Вас просять передавати інформацію, фотографувати об’єкти чи пересування військових. Обіцяють хороший заробіток без жодних зусиль. Переконують, що «ніхто не дізнається», і що «нічого страшного тут немає».
Тиснуть, маніпулюють, шантажують або навіть залякують.
Що робити, якщо хтось намагається вас завербувати?
Не передавайте жодної інформації, навіть якщо вона здається неважливою.
Негайно розкажіть батькам, вчителям або зверніться до поліції.
Пам’ятайте: незнайомець у мережі може бути зовсім не тим, за кого себе видає. Не дозволяйте нікому втягнути вас у гру, де правила пише злочинець. Залишайтеся обережними, бережіть себе та своїх друзів!
Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
З метою профілактики вербування підлітків практичним психологом Староостропільського ліцею Сьомак Ю.М. було проведено заняття "Вербування: небезпечна пастка ворога" зі здобувачами освіти 10-А класу.