Зустріч здобувачів освіти 5-11 класів з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції Устименко Іриною Олександрівною.
Сьогодні, 2 травня у закладах освіти Староостропільської сільської ради пройшла зустріч здобувачів освіти 5-11 класів з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції Устименко Іриною Олександрівною.
У рамках інформаційної кампанії щодо протидії вербуванню дітей, Устименко І.П. розповіла дітям про загрози та небезпеки, які несе спілкування з представниками країни-агресора, а також про те, як не стати інструментом у руках ворога.
Представник поліції розповіла школярам, що ворог використовує будь-які методи, аби завдати шкоди Україні та один з них - вербування дітей та підлітків для виконання небезпечних завдань:
«Як зрозуміти, що вас намагаються використати? До прикладу, вам у соцмережах пише незнайомець і пропонує «легкі гроші» за виконання простої задачі. Або ви самі натрапляєте на групу в соцмережі, де пропонують легкий та швидкий заробіток. Вам натякають, що «це не страшно, нічого поганого не буде», просять нікому не розповідати, запевняють, що тобі як неповнолітньому за це нічого не буде. Також агенти рф можуть вдатись до залякувань або шантажу. А завданнями можуть бути підпали, мінування, фото об’єктів, передача інформації або навіть теракти. Ці злочини можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, за які передбачено покарання — аж до довічного позбавлення волі».
«Якщо в обмін на обіцянку «легких грошей» особа погодиться виконувати завдання російських кураторів, то її чекають три можливі сценарії та всі вони негативні. Перший – це смерть від підриву вибухівки. Другий — каліцтво, якщо пощастить вижити після вибуху. Третій — тюрма, бо СБУ і Нацполіція знаходять усіх злочинців».