Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ПРОФІЛАКТИКА ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Дата: 24.02.2025 11:03
Кількість переглядів: 13

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області нагадує, що в багатьох регіонах країни зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ.

  Звертаємо Вашу увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань в закладах освіти, оскільки основна частина хворих – саме діти.

  В першу чергу необхідно дотримуватись визначеного Державними санітарними правилами і нормами температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх начальних закладах.

  Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в начальних закладах є одним із ключових у збереженні та зміцненні здоров’я підростаючого покоління. Діти через особливості їх теплорегуляції дуже чутливі до змін показників мікроклімату та потребують забезпечення комфортного повітряного та теплового режиму приміщень.

  Відповідно до нормативних вимог, з метою зменшення забруднення середовища, де перебуває дитина, та зниження впливу мікроорганізмів на організм проводиться регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та миючих засобів та провітрювання навчальних і виховних приміщень.  Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах, а рекреації – під час уроків. До початку занять і після їх закінчення здійснюється наскрізне провітрювання приміщень. Тривалість наскрізного провітрювання визначається погодними умовами. Але провітрювання приміщень необхідне і в холодну пору року.

  Ще раз зазначаємо, що відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень 19-23 ͦ  С, у залах для занять музикою та фізичною культурою 18-19 ͦ С, у теплих переходах – не менше 15 ͦ С. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40-55 %.

   У приміщеннях дошкільних навчальних закладів температура повітря повинна складати:

  • в ігровій та роздягальні ясельних груп – 22 ͦ С;
  • дошкільних групах – 19-23 ͦ С;
  • в спальні ясельних груп – 21 ͦ С;
  • дошкільних групах – 19 ͦ С;
  • туалетного приміщення ясельних груп – 22 ͦ С;
  • дошкільних – 20 ͦ С;
  • в залах для музичних та фізкультурних занять – 18-19 ͦ С;
  • медичних приміщеннях – 22 ͦ С.

  Кімнатні термометри мають бути розміщені на внутрішній поверхні кожного приміщення, де перебувають діти, на рівні 0,8 – 1,2 м від підлоги залежно від зросту дітей.

  У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60 %, температура повітря в класах і кабінетах – 17-20 ͦ С, спортивних залах – 15-17 ͦ С, роздягальнях при них – 19-23 ͦ С, актовій залі – 17-20 ͦ С, бібліотеці – 16-18 ͦ С, медичних кабінетах – 21-23 ͦ С, умивальних – 20 – 23 ͦ С, гардеробі – 16-19 ͦ С, в туалетах – 17-21 ͦ С відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.

  Слід зазначити, що температура нижче  вказаних нормативів неприпустима.

  Окрім того, здійснювати контроль за організацією виконання заходів щодо дотримання відповідних чинних санітарних правил і норм та своєчасністю введення обмежувальних заходів (призупинення занять через підвищення захворюваності учнів на грип та ГРВІ). з метою запобігання зростання захворюваності на грип та ГРВІ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано