Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Ключові фейки про добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС

Дата: 12.02.2025 15:43
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Неправда. Для добудови ХАЕС-3 і ХАЕС-4 Україна придбає атомні реактори у росатома.

Правда. Україна повністю відмовилася від співпраці з росатомом після початку повномасштабної війни, розірвавши всі угоди з російською стороною в атомній сфері.
Українська сторона веде прямі комерційні переговори з болгарським урядом щодо придбання обладнання та реакторів АЕС Belene, яке є власністю державної енергетичної компанії Республіки Болгарія («Natsionalna Elektricheska Kompania EAD»).

Неправда. Енергоблоки ХАЕС-3 і ХАЕС-4 будуть працювати на російському паливі.

Правда. Україна повністю відмовилася від імпорту російського ядерного палива для своїх атомних електростанцій завдяки співпраці АТ «НАЕК «Енергоатом» з американською компанією Westinghouse. Результатом їх багаторічної співпраці у розробці ядерного палива для реакторів радянських проектів є його успішна експлуатації на ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

Нещодавно компанія Westinghouse офіційно підтвердила, що реактори ВВЕР-1000 з болгарської АЕС Belene, які планується встановити на енергоблоках №3 та №4 Хмельницької АЕС, зможуть працювати на американському паливі. У листі керуючого директора Westinghouse Electric Sweden Азіза Дага до АТ «НАЕК «Енергоатом» зазначається, що компанія готова вчасно забезпечити сумісні тепловиділяючі збірки для перших та наступних циклів роботи болгарських реакторів.

Неправда. Технічна документація та комерційні розрахунки добудови ХАЕС-3,4 застарілі.

На майданчику електронних державних закупівель Prozorro 03.02.2025 року Енергоатом вже уклав угоду з профільною проєктною установою – «Київенергопроєкт» щодо актуалізації до 5 червня 2025 року техніко-економічного обґрунтування та кошторисної вартості будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. У Завданні на коригування зазначено, що енергоблоки потужністю 1000 МВт з додатковими заходами безпеки працюватимуть на ядерному паливі виробництва Westinghouse. В ході коригування будуть актуалізовані наступні дані: рівень зарплат у будівництві, актуальні ціни на обладнання та інші матеріальні ресурси станом на 2025 рік, вартість першого завантаження свіжого ядерного палива тощо.

Неправда. Україні не потрібні нові великі атомні енергоблоки саме зараз.

Правда: Україні потрібні нові енергогенеруючі потужності у атомній галузі вже сьогодні. Добудова ХАЕС-3 і ХАЕС-4 необхідна для заміщення енергоблоків, які вичерпують свій термін експлуатації після 2030 року, та дозволить знизити залежність України від імпорту електроенергії з країн ЄС, який у 2024 році зріс до 2,1 ГВт.

Своєчасне будівництво нових енергоблоків


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано