До уваги військовозобов’язаних аграріїв!
Оновлено порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
З 1 грудня 2024 року бронювання військовозобов’язаних відбуватиметься виключно через портал «Дія». Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, надані рішеннями Міністерства економіки України або через портал «Дія», залишаються чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року.
Усі підприємства, установи та організації, які наказами Мінагрополітики визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до оновлених критеріїв.
Водночас, підприємства з діючою критичністю можуть безперешкодно забронювати до 28 лютого 2025 року (тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності) нових працівників, або працівників, у яких закінчився термін дії бронювання. За цей період часу підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання оновленого статусу критично важливого підприємства — забронювати працівників на строк до 12 місяців.
Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас, галузеві та регіональні критерії критично важливого підприємства відтепер погоджуються Міністерством оборони України та Міністерством економіки України.
Встановлюються обов’язкові оновлені критерії:
– відсутність заборгованості із сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
– розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників підприємств, установ, організацій за останній календарний квартал становить не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, зокрема).
Військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, які включаються до списків на бронювання, має бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, зокрема). Таким чином, якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити діюче бронювання працівнику, йому буде достатньо встановити рівень заробітної плати вищий за 20 тис. грн з дати бронювання, без обов’язку мати відповідний рівень заробітної плати у попередній період.
Довідково: постановою КМУ від 22.11.2024 № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» внесено зміни до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Більше новин – https://is.gd/643wRI