Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ПРОФІЛАКТИКА  СЕЗОННИХ  ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ  

Дата: 22.10.2024 15:43
Кількість переглядів: 121

Фото без опису

    Сезонні хвороби – це захворювання, які виникають з приходом певної пори року, вони можуть бути алергічними, інфекційними або викликати розлади шлунково- кишкового тракту. Наприклад алергії активізуються навесні, для літа характерний сплеск шлунково- кишкових заражень, а з початком холодів очікувано приходять респіраторні інфекції.

    Отже, на порозі холодів традиційно можна очікувати сезонні хвороби. Особливо ростуть показники захворюваності серед дітей: їхній імунітет ще тільки знайомиться із сезонними недугами і не такий тренований, як у дорослих. Одним із найрозповсюдженіших дитячих діагнозів вважається ГРВІ (Гостра респіраторна вірусна інфекція).  Джерелом зараження є хвора людина. Через сухе повітря у приміщенні під час опалювального сезону збудники легко пересуваються довкіллям з краплями слини чи слизу, які виділяє хворий під час розмови, кашлю або чханню. Серед найпоширеніших сезонних захворювань – застуда, герпесвірус  і грип.

 

     Основні симптоми сезонних застудних захворювань:

  • Нежить і закладеність носа. Одним з основних симптомів є порушення дихання через вироблення слизу та набряку слизової оболонки носової порожнини;
  • Кашель. Мокрий або сухий супроводжує застуду.
  • Горло. Біль у горлі або роздратування.
  • Чхання. Часте чхання одна з ознак.
  • Загальна слабкість та втома.
  • Головний біль і м’язові болі.
  • Температура невисока або дуже висока внаслідок інтоксикації та активної боротьби імунної системи з збудниками, що потрапили в організм.

  Сезонні вірусні захворювання передаються переважно повітряно-краплинним шляхом, коли інфіковані краплі повітря, що видихається хворим, потрапляють в організм здорової людини.

Запобігти ГРВІ зовсім нескладно: якщо прислухатися до професійних порад і піклуватися про себе, можна уникнути проблем зі здоров’ям. Головне запам’ятати правило – краще запобігти, ніж лікувати.

 

  1. Профілактика – це наше все і вона полягає у загальній підтримці імунітету. А саме:

. прогулянках на свіжому повітрі та помірних фізичних навантаженнях;

. підборі одягу відповідно до погоди;

. повноцінному сні;

. правильному харчуванні.

 

  1. Правила гігієни:

. часте миття рук;

. чхання у серветку;

. не торкатися руками обличчя.

 

 

Відділ державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Хмельницького  районного  управління

ГУДПСС  в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.