Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

МОН І МІНЦИФРА РОЗРОБИЛИ ПРОЄКТ РЕКОМЕНДАЦІЙ ІЗ ВИКОРИСТАННЯ ШІ В ШКОЛАХ

Дата: 22.05.2024 13:32
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

Міністерство освіти і науки України разом із Міністерством цифрової трансформації України завершили роботу з розроблення інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти. Ці рекомендації сформовані на основі актуальних міжнародних практик.

Для цього було створено робочу групу із 30 фахівців — представників МОН, наукового середовища, інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл і громадського сектору.

Мета рекомендацій — поширення принципів і підходів до відповідального використання систем ШІ в загальній середній освіті. Передусім йдеться про дотримання прав людини, професійних етичних стандартів, підвищення обізнаності вчителів про можливі ризики та виклики, щоб критично, ефективно та етично взаємодіяти із системами ШІ та використовувати їхній потенціал.

«Штучний інтелект може дещо спростити та поліпшити роботу вчителів. Наприклад, створювати презентації та допомагати формувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного учня. Цим документом ми пояснюємо, як перетворити штучний інтелект на власного помічника. Реалізація рекомендацій допоможе трансформувати українську освіту та зробити її більш інноваційною», — наголосив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

Етичне та відповідальне використання інструментів на основі ШІ сприятиме застосуванню цих систем на благо учнів і вчителів, поліпшуватиме практику викладання та навчальний досвід учнів, гарантуватиме їм розвиток навичок для майбутнього в етичних межах. А вчителям — можливість отримати користь від підвищення ефективності для розроблення інноваційних методів викладання.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в ЗСО будуть опубліковані на початку 2024/2025 навчального року. Із проєктом документа можна ознайомитися за покликанням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано