Вишиванка – духовна броня українців
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати. «День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2024 році цей день припадає на 16 травня.
Вишиванка – символ нашої багатої традиціями української культури. Завдяки унікальному орнаменту вишита візерунком сорочка могла означати походження людини, вказувати її вік, соціальний статус та навіть сімейний стан.
Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.
Сьогодні громада виблискувала барвами вишиття: всі від дошкільника до працівника сільської ради вдягнули вишиванку на нагадали про свою історичну автентичність. Заклади освіти доєдналися до Національної руханки у вишиванках «Дякуємо ЗСУ». Мета заходу єднання українців та міжнародної спільноти у всьому світі в їх підтримці ЗСУ та незламного українського народу, підвищення рівня рухової активності.
Впродовж останніх 10 років ми захищаємо не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне — Перемоги. Перемоги над злом, яке уособлює сучасна росія, що чинить геноцид проти українців. Адже раби ніколи не переможуть вільних людей, оберегом яких є вишиванка.