Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Інструкція по заходам безпеки при виявлення вибухонебезпечних предметів

Дата: 12.12.2022 13:07
Кількість переглядів: 114

Терористичний акт – це застосування зброї, вчинення вибухів, підпалу чи інших дій, які створюють небезпеку для життя чи здоров’я людей або заподіяння значної майнової шкоди

Мета терористичних дій є порушення громадської безпеки, залякування населення, провокацій воєнного конфлікту чи впливу на діяльність державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські, політичні, релігійні та інші організації, установи і підприємства.

 

Дії при виявленні вибухонебезпечного предмета

 1. Негайно припинити роботу в місцях виявлення підозрілого предмету
 2. Оповістити про виявлений підозрілого предмету інших осіб, які знаходяться поруч та керівника структурного підрозділу і керівництво адміністрації.
 3. Зберігати спокій, не панікувати.
 4. Організувати евакуацію всіх присутніх із небезпечної зони.
 5. Не торкатись до підозрілої речі та не пересувати його на інше місце або змінювати його положення.
 6. Знаходячись поблизу підозрілого предмету, утримуватись від куріння, не використовувати радіо, телефонний та мобільний зв'язок.
 7. Залишити місце, де виявлено вибуховий пристрій, при можливості організувати охорону на безпечній відстані.
 8. Повідомити чергового Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області, чергового Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області чергового Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області про місце знаходження вибухового пристрою, дату і час виявлення та особу, яка виявила.
 9. У разі наявності можливостей зробити фото чи відео фіксацію місця та підозрілого предмету, схожого на вибуховий пристрій.
 10.  Обов’язково дочекатись прибуття представників правоохоронних органів, знаходячись на небезпечній відстані.

11. В усіх випадках при виявленні будь-якого підозрілого предмета суворо

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії! (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати тощо).

 

Телефони:

чергового Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області (УСБУ): (0382)-65-72-73, 067-380-25-59.

чергового Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області (ГУНИ). «102», (0382)-69-22-11, 067-311-50-06.

чергового Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області (ГУ ДСНЄ): «101», (0382)-69- 91-17, (0382)-65-65-53.

 

З метою попередження вибуху необхідно:

бути уважним та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики, парасольки тощо);

звернути увагу ділянки свіжоскопаної землі, свіже поштукатуреної чи пофарбованої стіни будівлі, підвішені до стін, вікон, дверей різні предмети;

не приймати від сторонніх осіб подарунки, квіти, поштових посилок;

користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи.

Можливі місця для використання закладки вибухонебезпечних пристроїв:

входи (виходи) будівель, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних, житлових та складських приміщення, місця загального користування;

інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (фестивалі, ярмарки, базари, супермаркети, підземні переходи тощо), місця зосередження сміття (мусоні урни та контейнери);

громадський транспорт (вагони тролейбусів, трамваїв, поїздів, автобуси тощо);

об’єкти підвищеної небезпеки (пально-мастильні бази, заправки, об’єкти хімічної промисловості, енергетичні та газові об’єкти і мережі, котельні, водяні дамби тощо;

автомобільний транспорт залишений поряд з об’єктом ураження та інші.

 

Типовою зброєю терористичних організацій є використання вибухових пристроїв, замаскованих під будь - який предмет:

 1. Предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики, парасольки та інші, що залишились без нагляду власників).
 2. Предмети, що знаходяться в непризначених для цього місцях (дитяча іграшка чи ящик, пакунки, коробки із фруктами або кондитерськими виробами, банки кави, канцелярські приладдя біля вхідних дверей організації, установи тощо).
 3. Предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторними батареями, електричними ліхтариками.
 4. Предмети, які висвітлюють горіння лампочок, мають пристрої встановлених антен, вихід електропроводів, озвучення працюючих годинникових механізмів.
 5. Предмети, які мають характерний вигляду штатних бойових припасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів боєприпасів.
 6. Наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливно- мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо чи диму що виходить з предмету.
 7. Наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.
 8. Наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

Примітки:

Слід ПАМЯТАТИ:

вибухова речовина може бути різноманітного виду та мати різні властивості, що у свою чергу надає можливість замаскувати вибуховий пристрій навіть у поштовому конверті.

 

Безпечні відстані від вибухового пристрою

Тип вибухового пристрою (підозрілої речі)

Безпечна відстань

Ручні гранати

Не менш ніж 200 метрів

Банка ємністю 0,33 літра

Не менш ніж 60 метрів

Валіза (кейс)

Не менш ніж 230 метрів:

Дорожня валіза

Не менш ніж 350 метрів:

Легковий автомобіль типу "Седан "

Не менш ніж 460 метрів:

Автомобіль типу "Кроссовер"

Не менш ніж 580 метрів

Мікроавтобус

Не менш ніж 920 метрів^

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано