Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Зросла щомісячна компенсація за здійснення догляду за потерпілими

Дата: 17.10.2022 11:00
Кількість переглядів: 212

Особи зі стійкою втратою працездатності, інвалідністю, що настала внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, упродовж всього життя або до відновлення здоров’я отримують за кошти Фонду соціального страхування України медико-соціальні послуги.

«Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області фінансуються медико-соціальні послуги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі», – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Протягом січня-вересня поточного року відділеннями управління профінансовано особам з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань зазначені види допомог на загальну суму 5542,1 тис. грн, зокрема:

 ? спеціальний медичний догляд – 16 потерпілих на суму 923 тис. грн,

? постійний сторонній догляд – 54 потерпілих на суму 1532,9 тис. грн,

? побутове обслуговування – 218 потерпілих на суму 3086,2 тис. гривень».

З 01 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 01 жовтня 2022 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 гривень.

Тож з 01 жовтня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на медико-соціальні послуги щомісяця складає:

 ? спеціальний медичний догляд – сума витрат на місяць 6 700 грн (розмір мінімальної заробітної плати);

? постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 350 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);

? побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 675 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

Раніше ці витрати становили 6 500 грн, 3 250 грн і 1 625 грн відповідно.

Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у листопаді 2022 року за жовтень 2022.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано