Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС

Дата: 12.08.2022 14:11
Кількість переглядів: 393

11 серпня в ОВА відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його перший заступник голови ОВА Сергій Тюрін. До участі у засіданні також долучилися заступники голови ОВА Сергій Ткачук та Володимир Юр’єв, члени обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керівники місцевих комісій, керівники окремих відомств, установ області, голови РВА, ТГ.

Фото без опису

Розпочалося засідання з обговорення питання про стан забезпечення укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту в умовах воєнного стану. Як наголосив Сергій Тюрін, укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту є одним із основних способів захисту населення в умовах воєнного стану, тому це питання продовжує залишатися вкрай актуальним, особливо під час підготовки закладів освіти до нового навчального року.

Як доповів начальник управління з питань цивільного захисту населення ОВА Володимир Панасюк, на даний час на території області розташовано 122 сховища та 734 протирадіаційні укриття (всього 856 споруд). За результатами оцінювання 795 споруд придатні до використання, що становить 93% від загальної кількості.

З початку збройної агресії російської федерації проти України з метою визначення додаткових місць укриття населення ОВА було доручено районним військовим адміністраціям та органам місцевої влади організувати роботу з обстеження приміщень підвальних та цокольних поверхів різного призначення (багатоповерхові житлові будинки, заклади охорони здоров’я, освіти, культури, торгівельні центри тощо) приведення їх в належний стан та взяття на облік. За результатами обстежень визначено для використання 2268 найпростіших укриттів, що на 1012 од. більше в порівняні з 2021 роком та 228000 підвальних приміщень приватного сектору.

Однак, як показав вибірковий огляд найпростіших укриттів в житлових будинках, які розташовані поблизу об’єктів критичної інфраструктури, що робота з виконання зазначених заходів не завершена. Тому за словами посадовця, необхідно продовжити та активізувати виконання зазначених заходів.

Фото без опису

Окремо доповідач зупинився на питанні щодо організації укриття для відвідувачів закладів з масовим перебуванням людей (торговельно-розважальні центри, супермаркети, заклади культури, спортивні та фізкультурно-оздоровчі заклади). У зв’язку з тим, що в зазначених закладах в основному відсутні власні укриття, керівникам органів місцевого самоврядування необхідно організувати роботу з власниками закладів щодо забезпечення укриття для персоналу і відвідувачів в найближчих укриттях, в радіусі збору до 500 м, інформування про їх місце знаходження та розміщення покажчиків руху до них.

В розрізі розгляду даного питання, заступник директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОВА Олег Мартинюк розповів про стан підготовки захисних споруд цивільного захисту в закладах освіти області. За його словами, на Хмельниччині налічується 1212 закладів освіти, в яких перебувають близько 257 632 учасників освітнього процесу.

Фото без опису

Станом на 09.08.2022 за участю ГУ ДСНС комісійно обстежено 1002 об’єкти, що становить 82,6 % загальної кількості закладів. До початку навчального року буде обстежено ще 210 закладів освіти. Так, із 1002 обстежених закладів освіти для облаштування укриття визначено 705 споруд, які знаходяться на балансі закладів освіти та інших суб’єктів господарювання і розміщені на відстані до 500 м від освітніх закладів. З них готові або обмежено готові до використання захисні споруди у 520 закладах освіти, що складає 42,9% від загальної кількості. На даний час проводиться поточний ремонт укриттів у 396 закладах освіти. 347 закладів не мають можливості облаштувати укриття у власних приміщеннях (28,6%), а 31 заклад освіти буде використовувати укриття інших суб’єктів господарювання.

Фото без опису

Принагідно заступник голови ОВА Володимир Юр’єв нагадав, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області, Хмельниччина заявила про готовність прийняти близько 50 тис. переселенців, тому додав посадовець, школи, які не будуть приведенні в режим офлайн навчання будуть використовуватися під поселення ВПО, відтак ці заклади теж мають бути підготовлені до прийняття переміщених людей.

Також Володимир Васильович розповів, що в області трапляються поодинокі випадки, коли окремі громади взагалі не готують школу до офлайн навчання. Відтак, він нагадав, що в області створена спеціальна комісія, яка по завершенню підготовки до навчального періоду проведе спеціальну експертизу та визначить чи мала територіальна громада можливість спорудити найпростіше укриття і чи зробила вона це. За результатами чого будуть зроблені відповідні висновки.

Підсумовуючи, перший заступник голови ОВА Сергій Тюрін наголосив, що кожен керівник на своєму місці відповідальний за забезпечення належного розвитку систему захисних укриттів. Тому не слід зволікати з проведенням ремонтних робіт та облаштуванням належним чином захисних споруд.

Фото без опису

Далі учасники засідання заслухали інформацію про стан забезпечення в територіальних громадах області оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій в територіальних громадах області.

Начальник управління з питань цивільного захисту населення ОВА розповів, що в області організовано встановлення 501 вуличного гучномовця, 1823 ФМ приймачів, які розміщено в громадських закладах, де відсутнє проводове радіомовлення, 187 сирен ручного запуску. Також встановлено додаток «Тривога» у телефонах 146 190 мешканців області.

Крім цього, в обласній та районних військових адміністраціях, а також територіальних громадах встановлено та працюють 41 пристрій автодозвону для оповіщення керівного складу цивільного захисту. Не дивлячись на вжиті заходи в окремих громадах не встановлені сирени в населених пунктах та не придбані системи автоматичного дозвону.

Також в області налічується 579 закладів загальної середньої освіти і 693 заклади дошкільної освіти. За оперативною інформацією, наданою структурними підрозділами з питань освіти територіальних громад станом на 10 серпня 2022 року системами оповіщення про небезпеку обладнано 287 закладів загальної середньої освіти та 168 закладів дошкільної освіти.

“В умовах військової агресії вкрай актуальним є питання своєчасного доведення інформації до населення про загрози різного характеру. Тому система оповіщення має працювати максимально якісно і своєчасно подавати сигнал про повітряну тривогу. – зазначив Сергій Тюрін, – Аналізуючи аналітику, яка була проведена управлінням, на сьогоднішній день не всі громади і навчальні заклади мають можливість вчасно отримувати сигнал про повітряну тривогу. Тож наголошую, що керівники громад та навчальних закладів мають терміново усунути усі недоліки, аби жителі мали можливість вчасно укритися та безпечно почуватися під час загрози».

Фото без опису

На завершення засідання про стан підготовки житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в зимових умовах 2022/2023 років доповіла директор Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОВА Віра Бригадир.

За її словами, станом на 1 серпня 2022 року в області до зими підготовлено: 551 із 870 (63,3%) котелень, 78 із 126 (61,9%) центральних теплових пунктів, замінено (у двотрубному обчисленні) 5,96 із 11,62 км (51,3%) теплових мереж. Відремонтовано та замінено 36,7 із 63,4 км(57,9%) водопровідних та 4,06 із 7,0 км(58,0%) каналізаційних мереж, 51 із 81 (63,0%) водопровідних та 67 із 106 (63,2%) каналізаційних насосних станцій, підготовлено 15 із 21 (71,4%) водопровідних та 17 із 27 (63,0%) каналізаційних очисних споруд, 250 із 404 (61,9%) артезіанських свердловин.

Також фактично підготовлено 3202 із 5330 (60,1%) житлових будинків, відремонтовано 223 із 369 (60,4%) покрівель, промито 63 із 104 (60,6%) опалювальних систем, 153 із 252 (60,7%) систем холодного водопостачання, відремонтовано 183 із 302 (60,6%) електрощитових. У соціальній сфері до зими підготовлено 894 із 1371 (65,0%) об’єктів, у тому числі: 371 із 579 (64,0%) закладів освіти, 463 із 703 (66,0%) дитячих садочків та 60 із 89 (67,0%) закладів охорони здоров’я.

На вулицях та дорогах комунальної власності проведено ремонт дорожнього покриття на загальній площі 268,7 із 628,3 тис.м2(42,8%), підготовлено 147 із 242 (60,7%) одиниць спеціалізованої прибиральної техніки, заготовлено 4,81 із 32,54 тис. тонн(14,8%) посипочного матеріалу та реагентів.

Загалом, станом на 01.08.2022 року область на 57,9% підготовлена до опалювального сезону 2022/2023 року.

Фото без опису

“За прогнозами експертів, нас очікує один із найскладніших опалювальних сезонів за всю історію незалежності. Тому сьогодні ми спільно маємо працювати як одне ціле, аби область була з теплом, а уся інфраструктура належним чином функціонувала під час зими,” – зазначив заступник голови ОДА Сергій Ткачук, підсумовуючи дане питання.

За результатами засідання комісії прийнято протокольне рішення.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано