ЯК ВИНИКАЄ ТА ВПЛИВАЄ ЗЛІСТЬ НА СТАН ЛЮДИНИ ПІД ЧАС ВІЙНИ?
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» розповідають про виникнення та вплив злості на стан людини під час війни.
Злість – базова емоція, що виникає у хвилини небезпеки. Вона мобілізує наші ресурси та спонукає діяти. Попри те, що злість інколи вважається мотиваційним фактором і механізмом захисту, страх мотивує зовсім інакше, адже уповільнює процеси обробки інформації. Агресія ж активно спонукає нас змінювати те, на що спрямоване невдоволення, без неї ми були б пасивними спостерігачами.
Лауреат Нобелівської премії Кайлаш Сатьяртхі зауважив, що всі його великі ідеї народилися завдяки гніву, а також визначив, що гнів – це сила та енергія, а закон природи полягає в тому, що енергія ніколи не зникне та не руйнується.
Тому рекомендуємо спрямовувати зусилля на приборкання агресії та використовувати на користь собі та рідним енергію, що виникає внаслідок злості та гніву.