Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ВСТУП-2022: ВІДПОВІДІ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГО КОЕФІЦІЄНТА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ

Дата: 12.07.2022 11:35
Кількість переглядів: 237

Як цього року вступникам скористатися сільським коефіцієнтом? Команда ДП «Інфоресурс» продовжує публікувати відповіді на актуальні запитання щодо вступної кампанії.

Цього року скористатися сільським коефіцієнтом можуть вступники до всіх закладів освіти? 

Ні, цьогоріч сільський коефіцієнт (СК) доступний лише для вступників до закладів фахової передвищої освіти (на освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр»). Якщо ви вступаєте до закладів вищої освіти (освітні ступені «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр»), то НЕ зможете скористатися сільським коефіцієнтом.

Що дає СК?

Ваш конкурсний бал множать на коефіцієнт 1,05.


Як підтвердити право на СК?

Скористатися СК можуть вступники до закладів ФПО, які відповідають таким вимогам:

  1. Зареєстровані в селі. Для підтвердження реєстрації потрібно завантажити в електронному кабінеті витяг із реєстру територіальної громади, зокрема сформований на порталі «Дія», або довідку про місце реєстрації – Додаток 13;
  2. У рік вступу (тобто тільки 2022 рік) здобули базову (9 класів) або повну (11 класів) загальну середню освіту в школі на території села. У Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності такі школи мають ознаку «Розташування в селі», і якщо ваш заклад підпадає під цю ознаку, то в електронному кабінеті система автоматично ідентифікує вас як випускника сільської школи.

Заклади, розташовані в селі, можна перевірити за посиланням (знаходите потрібну школу і дивитеся в переліку ознаку «Розташування в селі» – Так/Ні).


Чи маю я право на СК, якщо зареєстрований та закінчив школу в селищі або смт?

Ні, лише в селі.


Якщо школа територіально розташована в селі, але це філія, а опорний заклад, тобто головний, знаходиться в місті, то чи можна скористатися СК?

Ні. Якщо школа, де навчався вступник, це сільська філія опорного закладу, розташованого в місті, то СК не застосовується.


Що робити, якщо в електронному кабінеті зазначено, що мій документ про освіту НЕ відповідає умові «Особа в рік вступу здобула освіту в закладі, що розташований на території села»?

Це означає, що заклад, який ви закінчили, не має в Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності позначки «Розташування в селі». Отже, ви не можете скористатися СК і вступаєте без нього.


Що робити, якщо в електронному кабінеті зазначено, що мій документ про освіту відповідає умові «Особа в рік вступу здобула освіту в закладі, що розташований на території села»?

Вам потрібно завантажити в електронний кабінет довідку, що підтверджує вашу реєстрацію в селі: витяг із реєстру територіальної громади або Додаток 13. Тоді ви зможете скористатися СК.

Однак, якщо ви не зареєстровані в селі, то не зможете скористатися СК, навіть якщо закінчили школу в селі. Не завантажуйте в кабінет жодні інші документи й одразу подавайте заяви на загальних умовах.

У разі завантаження сканкопій довідок, які не відповідають вимозі щодо реєстрації в селі, Приймальна комісія має право видалити СК із заяви вступника.


Чи можна підтвердити реєстрацію в селі іншим документом, окрім витягу чи Довідки 13, наприклад, нотаріально завіреним свідченням сусідів?

Ні, реєстрацію можна підтвердити лише витягом з реєстру територіальної громади або Додатком 13. Зверніть увагу, що витяг можна сформувати онлайн на порталі «Дія» за посиланням.


Чому неможливо завантажити витяг із реєстру чи Додаток 13, якщо заяву вже подано до закладу освіти?

Завантажити витяг чи Додаток 13 в електронному кабінеті можна тільки ДО моменту подання першої заяви.

Якщо ви вже подали заяву, але маєте право на СК (зареєстровані та закінчили в рік вступу школу в селі), то надішліть на електронну пошту Приймальної комісії закладу освіти сканкопію витягу чи Додатку 13, щоб безпосередньо до заяви внесли категорію вступу для використання СК.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано