A A A K K K
для людей із порушенням зору
Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

На час війни роздрукований листок непрацездатності є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України

Дата: 21.04.2022 13:26
Кількість переглядів: 521

Оформлені відповідним чином заяви-розрахунки, на підставі виданих в установленому порядку листків непрацездатності, є підставою для фінансування Фондом соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, а також у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

«Протягом І кварталу поточного року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області прийнято від роботодавців та опрацьовано 12,5 тис. заяв-розрахунків, сформованих на підставі 63,8 тис. листків непрацездатності», – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Проте, у регіонах, де ведуться бойові дії, через ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.

Аби це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, Фондом соціального страхування України спільно з Міністерством охорони здоров’я України, Мінсоцполітики України та Пенсійним фондом України напрацьовано зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків».

У разі, коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.

У виняткових, визначених МОЗ випадках, у разі відсутності у закладі охорони здоров’я або реабілітаційної допомоги паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний на білому папері.

Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.

При роботі із роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема, розглядає його на комісії із соціального страхування, заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, у разі, якщо лікар видав лише лицьовий бік), оплачує перші п’ять днів непрацездатності у разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.

Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим лікарняним не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду соціального страхування України – призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.

Більш детальну інформацію щодо роботи з роздрукованим бланком листка непрацездатності та нормативно-правової бази зазначених змін можна знайти за посиланням http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981313.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано