Вимушені переселенці не залишені поза увагою
У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну в країні триває процес переміщення мешканців з місць постійного проживання. За даними ООН наразі понад 3,8 млн українців перетнули кордон України з сусідніми державами, 13 млн осіб змінили місце проживання.
Десятки тисяч громадян України, які змушені були покинути свої домівки внаслідок бойових дій, знайшли прихисток також у Хмельницькій області. Лише в межах Хмельницької міської територіальної громади зупинилось понад 33 тисяч вимушених переселенців, ще близько 155 тисяч – тимчасово зупинялись у громаді і які після отримання необхідної допомоги та підтримки продовжили свій шлях на захід.
Серед переселенців значну частину складають застраховані особи та потерпілі на виробництві внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання.
«Фахівці управління та його відділень завжди готові надати кваліфіковані консультації та роз’яснення з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування всім без виключення застрахованим особам та потерпілим на виробництві, у тому числі особам із інших регіонів, які покинули своє місцезнаходження у зв’язку з проведенням бойових дій», – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Попри умови воєнного стану всі відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області продовжують працювати та виконувати свої функції у штатному режимі, здійснюється надання усіх видів допомог та страхових виплат. Крім того, на сьогоднішній день, в умовах воєнного стану, працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до будь-якого відділення управління (за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо) для отримання лікарняних і декретних допомог».
До відома вимушених переселенців: для пошуку зниклих рідних під час війни в Україні створено чат-бот «Знайди рідних», який дозволяє знайти тих, із ким втрачений зв’язок, незважаючи на країну їхнього теперішнього перебування.
Чат-бот створено у взаємодії з громадською організацією «Міжнародна асоціація кібербезпеки», «Центром Методик та Координації Криптографічного розвитку», міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» та за підтримки Уповноваженого Президента України з питань волонтерської діяльності.
Крім того, розробники інформують, що персональні дані учасників надійно захищені, інформацію про місце знаходження чат-бот надає лише зареєстрованим у ньому громадянам після підтвердження згоди того, кого розшукують, щоб уникнути небажаних ситуацій.
Посилання на чат-бот «Знайди рідних»: https://t.me/Family_Search_bot. Також чат- бот додатково містить відеоінструкцію для полегшення користування: https://www.youtube.com/watch?v=q4OSwaQ5xrs.