Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

В Україні запускають масштабну ініціативу «Сади Перемоги»

Дата: 31.03.2022 12:19
Кількість переглядів: 319

Фото без опису

“Сади Перемоги” – всеукраїнська ініціатива, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції задля недопущення продовольчої кризи в Україні. Ініціатива включає консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам щодо організації ініціативи «Сади Перемоги», ефективного городництва, зберігання та переробки вирощеної продукції, а також комунікаційні заходи, спрямовані на заохочення кожної українки та українця долучитися до вирощування овочів, фруктів, зернових вдома.

Про цю ініціативу повідомило Міністерство розвитку громад та територій України  під час наради 29 березня п.р., присвяченої запуску ініціативи «Сади Перемоги». Нарада була проведена Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади.

Як відомо, війна, розв’язана росією в Україні призводить до продовольчої кризи в країні. За попередньою оцінкою Програми розвитку ООН, внаслідок війни, майже 30% населення України потребуватиме життєво необхідної гуманітарної допомоги. Близько 18 млн осіб безпосередньо зіткнеться з наслідками війни, а понад 7 млн стануть внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

Так, через військові дії у 2022 році Україна може недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% гречки; 68% помідорів; 36% картоплі, 46% цибулі; 38% моркви; 45% огірків, 32% капусти; 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на території країни. На практиці це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів –  і це реальна загроза, яка вимагає швидкої та дієвої відповіді.

Під час наради експерти Проєкту SURGe представили рекомендації для територіальних громад щодо впровадження ініціативи «Сади Перемоги». Відтак, першими кроками до самозабезпечення громад харчовими продуктами мають стати:

  1. З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитись до ініціативи “Сади Перемоги”.
  2. Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті ініціативи «Сади Перемоги»).
  3. Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції, у т.ч. землі комунальної форми власності.
  4. Збір потреб домогосподарств та ВПО, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.
  5. Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.
  6. Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення потреб ЗСУ, допомогу іншим громадам та реалізацію, у т.ч. для переробки на плодоовочеву консервацію.

Як зазначив заступник міністра Міністерства розвитку громад і територій Іван Лукеря, « «Сади Перемоги» — відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення продуктами харчування своїх родин, сусідніх регіонів, всіх служб, що знаходяться на передовій».

«Сади Перемоги» – це наш  внесок у перемогу України!

Хмельницька обласна військова адміністрація долучається до реалізації ініціативи «Сади перемоги» в області. Рекомендуємо громадам області долучитись до ініціативи «Сади Перемоги».

Крім того, повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2022 року №346 «Про внесення змін до Порядку виконання  повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» дозволено фінансувати за кошти місцевих бюджетів придбання  насіннєвого  матеріалу,  мінеральних  добрив,  засобів  захисту рослин,  послуг, пов’язаних  з  виробництвом  сільськогосподарської продукції

Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися за посиланням: https://www.sadyperemohy.org/  .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано