Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

МОН ТА МКІП АНОНСУВАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

Дата: 17.02.2022 22:05
Кількість переглядів: 289

Фото без описуНаціональний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки оголосили проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 та 18 лютого 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти України. Урок анонсували сьогодні, 17 лютого, під час пресконференції.

Ця ініціатива стала частиною невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого.

“Проведення такого уроку – це історична подія для нашої країни. Урок не просто символічний. Інформаційні атаки з боку РФ відбуваються щодня, а саме медіаграмотність – це одна з найважливіших навичок для запобігання поширенню таких маніпуляцій та фейків”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Під час уроку вчителі разом зі школярами зможуть проговорити різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянути процеси створення новин.

“Для Міністерства освіти і науки України це – знакова подія, яка започатковує зараз нову традицію. В часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – це не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Її мета – виховати в дитині критичне мислення, щоб вона змогла і сама навчитися, і в разі потреби іноді й своїм батькам підказати, як користуватися інформацією”, – наголосив Євген Баженков, директор Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти”.

Під час пресконференції учасники поділилися корисними ресурсами для проведення уроку, основними підходами в роботі з дітьми, а також розповіли, як викладати медіаграмотність для дітей так, щоб це було максимально корисно та цікаво.

Усім школам було запропоновано скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності з онлайн-платформи національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр” – filter.mkip.gov.ua.

Найпопулярнішими з-поміж матеріалів є:

“Саме на цій платформі Фільтр зібрав найкращі навчальні матеріали для вчителів, учнів, студентів та журналістів. Це як література, так і ігри, відеоблоги та вправи. У блоці «Медіаосвіта», наприклад, зібрані навчальні матеріали з медіаграмотності від IREX, АУП та інших партнерів проєкту. А розділ «Медіаосвіта. Учителям та учням» містить спеціально перекладені та адаптовані уроки з медіаграмотності від Шведського інституту’’, – зазначила Валерія Ковтун, керівниця національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано