Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Чому жителі Хмельниччини отримують два рахунки за газ?

Дата: 26.11.2021 09:33
Кількість переглядів: 414

Фото без опису

У жителів Хмельниччини і досі часто виникає питання, чому вони сплачують два рахунки за газ замість одного, як було ще два роки тому. А також, хто отримує гроші за розподіл (доставку) блакитного палива.

Річ у тім, що в рамках процедури анбандлінгу відбулося відокремлення операторів газорозподільних мереж або колишніх обл/рай/міськ/газів (АТ «Хмельницькгаз» та ПрАТ "Шепетівкагаз" на теренах Хмельницької області) від безпосередньо компаній-постачальників блакитного палива (ТОВ «Хмельницькгаз Збут»).

Це було зроблено в рамках гармонізації законодавства України та ЄС.

Розмежування рахунків за розподіл та споживання газу як продукту відбулося в рамках цієї ж процедури в січні 2020 року. Відповідне рішення ухвалила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Відтак розділення квитанцій - ініціатива держави, а не газовиків.

Існує хибна думка, що це додатковий платіж. Насправді, це не так, адже споживачі і раніше сплачували за доставку газу.

Втім, до 2020 року два платежі за блакитне паливо були об'єднані в одному рахунку. Тому в жодному разі не йдеться про додаткові витрати на газ.

Кошти за доставку (розподіл) газу на теренах Хмельниччини отримують місцеві оператори газорозподільних мереж - АТ "Хмельницькгаз" і ПрАТ "Шепетівкагаз", а не постачальники блакитного палива (ТОВ "Хмельницькгаз Збут»).

Сума до сплати за доставку залежить від:

  • середнього обсягу газу, який ви споживали щомісяця у минулому році;
  • тарифу, встановленого державним енергетичним регулятором - НКРЕКП.

Від своєчасного надходження коштів за розподіл (доставку) залежать:

  • надійність обслуговування газових мереж;
  • безперебійна робота аварійної служби та, зрештою, наша безпека.

Сам газ, як товар, купується у постачальника енергоресурсу. Сума до сплати за спожите блакитне паливо залежить від:

  • обсягу використання, що визначається операторами ГРМ (АТ «Хмельницькгаз» та ПрАТ «Шепетівкагаз») за показами лічильника, або нормами споживання;
  • ціни на газ в обраному тарифному плані.

Попри те, що газовий ринок ЄС потрапив у "ідеальний шторм", побутові клієнти  "Хмельницькгаз Збуту" застраховані від цінових антирекордів на блакитне паливо. Наші річні контракти з фіксованою ціною в 7,99 грн за куб гарантують тепло й затишок у домівках краян під час холодів без надвитрат. До того ж сім тисяч підписників тарифу "Твій газ Рівномірний платіж" взагалі зменшили витрати на обігрів осель взимку до 40%.

У разі зміни компанії-постачальника жителі області і надалі отримуватимуть два рахунки за газ, адже сплачуватимуть АТ «Хмельницькгаз» чи ПрАТ "Шепетівкагаз" за доставку блакитного палива.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано