Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Кабмін затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель. Що це дасть громадян і територіальним громадам?

Дата: 04.11.2021 12:49
Кількість переглядів: 474

Уряд ухвалив історичну для земельних відносин постанову, яка регламентує нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі. 

До цього діяли три різні методики та види НГО для різних категорій земель, затверджені ще в 1995, 2011 та 2016 роках. Показники оцінки мали значні диспропорції між собою у часі та в просторі. Громадяни, органи місцевого самоврядування були змушені формувати й погоджувати три різних види технічної документації, адже без НГО не можна ні сплатити земельний податок, ні продати земельну ділянку. 

Відтепер усе зведено в одну методику. І Рада кожної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій своїй території за зрозумілими й прозорими процедурами. Документація з НГО буде у формі електронного документа, а дані про НГО земельних ділянок вноситимуться до Державного земельного кадастру і будуть доступні всім. При цьому уже погоджена раніше технічна документація з НГО зберігатиме чинність доти, поки місцева влада не погодить нову. 

Відтепер НГО земельних ділянок визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на норматив капіталізованого рентного доходу на одиницю площі та коефіцієнти, які враховують.:

– розташування громади в межах зони впливу великих міст, 

– курортно- рекреаційне значення населених пунктів, 

– розташування громади в межах зон радіаційного забруднення, 

– місцерозташування,

– цільове призначення земельної ділянки, 

– особливості використання земельної ділянки;

– індексацію оцінки земель.

«Іншими словами, ця уніфікована методика орієнтована на розвиток ринкових земельних відносин і не призведе до будь-яких катаклізмів в оподаткуванні земель чи збільшення податків. Нарешті громади можуть самі встановити справедливість в оподаткуванні земель на своїй території. Тому ця постанова – ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Це ще один важливий крок у впровадженні земельної реформи», – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано