A A A K K K
для людей із порушенням зору
Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: «ОДНИМ ІЗ ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ У 2021 РОЦІ СТАЛО ЗБІЛЬШЕННЯ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ ОСВІТЯН»

Дата: 20.08.2021 12:15
Кількість переглядів: 305

Зміцнення соціального статусу вчителя, збільшення посадових окладів освітян та всебічна підтримка педагогічних працівників. Про ці та інші питання йшлося на Всеукраїнському серпневому форумі «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху», що відбувся сьогодні, 19 серпня, у м. Києві.

Під час Форуму Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив на важливості підтримки вчительської спільноти. «Учитель – це людина, на якій тримається реформа освіти. Еліту має формувати еліта. Без неї чи нього будь-які зміни із забезпечення якості освіти будуть неможливими, тому одна з головних ідей сьогодення – умотивований учитель. Це означає, що наша мета – сприяти його професійному та особистому зростанню, а також підвищувати його соціальний статус», – зазначив він. 

Одним із важливих рішень у 2021 році стало збільшення посадових окладів освітян на 20% з 1 січня та ще на 8,4% з 1 грудня 2021 року. А для додаткового фінансового вмотивування вчителів запроваджено їх сертифікацію. Це добровільна перевірка, успішне проходження якої надає вчителям 20% надбавки до посадового окладу. 

Цьогоріч до освітянської спільноти приєднається близько 3 тис. молодих вчителів, які розпочнуть свою роботу у 2021/2022 навчальному році. 

Покращення освіти та забезпечення її якості є першочерговими завданнями Міністерства освіти і науки. Разом із партнерами та місцевими органами управління освітою МОН продовжує роботу в цьому напрямі: створює нові платформи, забезпечує покриття інтернетом, знаходить можливості оновлення технічного забезпечення. 

У грудні минулого року спільно з Міністерством цифрової трансформації та ГС «Освіторія» презентовано національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн», яка функціонує як додаток для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів. Наразі платформою, на яку завантажено 1800 еталонних уроків, послуговуються близько 190 тис. користувачів.

Також у червні цього року в Харкові Міністерство освіти і науки України презентувало модель Національного освітнього технопарку – добровільне об’єднання менеджерів освіти, територіальних громад, науковців, педагогічних колективів, батьків здобувачів освіти, громадських організацій, роботодавців і бізнесу, яке забезпечить розбудову якості освіти належну синергію «СІМ НОТ»: Синергія, Інтеграція, Менеджмент, Національний Освітній Технопарк. У цей технопарк планується закласти інноваційні проєкти.

Упродовж дня учасники Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху» розглянули ключові питання розвитку освіти і науки. Загалом було представлено 15 локацій з різних областей України:

 1. «Безпечна школа – безпечна країна»;
 2. «Професійне становлення молодого вчителя: виклики сучасності й потреби майбутнього»; 
 3. «Локація Громадської організації  «Батьки  SOS». Секція для батьків «Путівник школою»;
 4. «Освіта національних меншин: виклики та можливості»;
 5. «Школа для всіх, освіта – для мене»;
 6. «Опорна школа – простір особистого зростання»; 
 7. «Результати реформи професійної освіти за рік: реалізація планів, нові підходи до професійної орієнтації та фінансування»;     
 8. «Реформа шкільного харчування: рівні відповідальності»; 
 9. «Нова українська школа: інноваційні виміри викладання, навчання та виховання»; 
 10. «Дошкільна освіта для майбутнього: досягнення і перспективи»;         
 11. «Стратегічна сесія з розвитку позашкільної освіти»; 
 12. «Цифрова трансформація шкільної освіти: від проблематики до рішень»; 
 13. «Інтелектуальна еліта нації»; 
 14. «Реформа освіти в умовах децентралізації. Якісна освіта для кожного»;
 15. «Здорова нація – здорова Україна».

Онлайн-трансляцію форуму можна переглянути на Youtube-каналі та Facebook-сторінці Міністерства освіти і науки України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано