Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ПІД ЧАС КРУГЛОГО СТОЛУ «НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ – НОВА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА» ПРЕЗЕНТОВАНО МОДЕЛЬНУ ПРОГРАМУ З ФІЗКУЛЬТУРИ ДЛЯ 5-6 КЛАСІВ

Дата: 02.08.2021 12:13
Кількість переглядів: 366

Фото без опису

Модельна програма з фізичної культури для 5-6 класів, підготовка вчителів фізкультури та нова модель фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи шкіл. Про це йшлося під час круглого столу «Новій українській школі – нова фізична культура», який відбувся сьогодні, 30 липня 2021 року. Круглий стіл організували Міністерство освіти і науки України та проєкт Олександра Педана з розвитку спорту серед школярів «JuniorZ».

«Цей круглий стіл виокремлює важливе питання для розбудови Нової української школи, перетворення закладів загальної середньої освіти на простір здоров’я, де діти не втрачають здоров’я, сидячи за партами і ведучи малорухливий спосіб життя, а навпаки – зміцнюють імунітет, гармонійно розвиваються, демонструють високий рівень рухової активності, фізично готуються до захисту своєї країни», – зазначив заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.

Він також додав, що круглий стіл є важливою ланкою реалізації програми Президента «Здорова Україна», а також Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, в яких фізична культура, рухова активність, фізичне виховання визначаються як пріоритетні напрями розвитку.

Зокрема, під час заходу було презентовано модельну програму з фізичної культури для 5-6 класів, яку цьогоріч розпочнуть пілотувати і апробовувати у 5-х експериментальних класах НУШ. Основне завдання програми – здійснювати не спортивну підготовку учнів, а розвивати їхні фізичні якості.

Програма містить понад 30 варіативних модулів – з них учні за погодженням із вчителем зможуть обирати ті, які вивчатимуть. Самі варіативні модулі змінюватимуться кожну чверть або триместр. Водночас передбачено, що школи можуть закуповувати інвентар під кожен варіативний модуль.

Модельна програма також передбачає обов’язкові 3 години фізичної активності на тиждень. Ця кількість годин не залежить від типу закладу освіти. Програма передбачає формувальне оцінювання.

Під час круглого столу також було обговорено питання підготовки вчителів до реалізації визначених програмою ціннісних орієнтирів, ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, організація викладання декількох варіативних модулів на одному уроці, особливості планування розкладу уроків, забезпечення інвентарем, модель сучасного уроку, шляхи підвищення моторної щільності уроку.

Під час заходу також було представлено нову модель фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи закладів загальної середньої освіти «Від “ДжуніорЗ” до здорового способу життя».

Учасники також торкнулись питань реалізації програми «Здорова Україна»,  запровадження додаткових форм рухової активності учнів, сучасного розвитку фізичного виховання та спорту серед школярів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано