Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Створення та оплата електронних лікарняних

Дата: 23.06.2021 12:14
Кількість переглядів: 545

Фото без опису

В Україні розпочинається перехід закладів охорони здоров’я на створення електронних медичних висновків замість видачі паперових листків непрацездатності. Для застрахованих осіб програмні засоби автоматично формуватимуть на їх підставі е-лікарняний – такий електронний листок непрацездатності не потребує дублювання на бланку та наділений повним переліком функцій паперової версії.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський зазначає: «Е-лікарняні є підставою для отримання від Фонду соціального страхування України допомог по вагітності та пологах, а також по тимчасовій втраті працездатності, зокрема самоізоляції від COVID-19, на період догляду за хворими дітьми і родичами, лікування в санаторно-курортних закладах тощо. Також за е-лікарняними роботодавці здійснюють оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників.

Впровадження електронних лікарняних дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру, а також полегшить життя пацієнтів, лікарів і роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться зменшити корупційні зловживання та заощадити кошти Фонду соціального страхування України».

Станом на 01 червня поточного року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України підлягає оплаті 58,9 тис. листків непрацездатності, згідно яких відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області прийнято та опрацьовано від роботодавців відповідні заяви-розрахунки. Згідно зазначених листків непрацездатності матеріальне забезпечення та страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві  призначено для 43,2 тис. застрахованих осіб на суму 223,6 млн гривень, компенсації підлягає 728,4 тис. днів перебування на лікарняних.

Щороку українські лікарі видають понад 5 мільйонів листків непрацездатності. Однак після завершення перехідного етапу та повного переходу закладів охорони здоров’я на формування електронних медичних висновків, лікарняні формуватимуться автоматично! А необґрунтоване нарахування допомог, які фінансуються за кошти Фонду соціального страхування України, відійде у минуле, адже впровадження е-лікарняних:

– унеможливить обіг фальсифікованих листків непрацездатності;

– упередить випадки зловживань у закладах охорони здоров’я при видачі листків непрацездатності;

– дозволить виключити суб’єктивні помилки при оформленні лікарняних;

– забезпечить лікарів достовірною інформацією згідно структурованих довідників з їх автоматичним оновленням.

На перехідний період до 01 вересня 2021 року створювати та вносити медичні висновки про тимчасову непрацездатність до Реєстру будуть окремі визначені заклади охорони здоров’я. Обіг паперових листків непрацездатності та призначення за ними матеріального забезпечення від дирекції Фонду соціального страхування України на цей період продовжуються. Слідкувати за станом фінансування, як і раніше, можна в телеграм-каналі дирекції Фонду соціального страхування України: https://t.me/socialfund.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано