Як укласти договір дарування?
Дата: 19.05.2021 09:25
Кількість переглядів: 1216
Нерідко замість продажу нерухомості власники вирішують подарувати її своїм близьким. Оформити договір дарування, виявляється, не так просто: існують юридичні тонкощі, відмінності від звичайної купівлі-продажу або прийняття спадщини.
Дарування - це домовленість двох сторін, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Тобто, при договорі дарування майно (дарунок) передається безоплатно і переходить у власність обдаровуваної сторони.
Договір дарування, наприклад на нерухоме майно оформлюється за місцем знаходження нерухомості або за місцем реєстрації будь-якого із суб'єктів договору і відбувається в три етапи:
1. Першою дією має бути звернення до нотаріуса за консультацією, щоб він зміг
перевірити майно на наявність заборон і арештів, а також вивчити правовстановлюючі
документи на предмет відповідності чинному законодавству.
2. Підготовка документів для укладення договору дарування.
-
По-перше, це оцінка нерухомого майна, яке буде даруватись.
-
По-друге, якщо технічний паспорт складений ще до 2000-х років, то швидше за все потрібно буде замовити і виготовити новий.
-
По-третє, якщо, наприклад, готується договір дарування житлового будинку, будівлі або земельної ділянки (договір дарування земельної ділянки), то на руках обов'язково повинен бути витяг із земельного кадастру з кадастровим номером тої земельної ділянки, яка дарується або тієї, на якій знаходиться будинок. В іншому випадку нотаріус відмовить в посвідченні та реєстрації договору.
-
По-четверте, паспорт та РНОКПП повинні бути в наявності та чинними.
-
По-п'яте, якщо ви перебуваєте в шлюбі чи в процесі його розірвання та збираєтеся оформити договір дарування на квартиру, куплену за спільні гроші, потрібна присутність або письмова згода (завірена нотаріально) дружини/чоловіка.