Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ЩО ТАКЕ БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА?

Дата: 14.04.2021 12:57
Кількість переглядів: 1757

Фото без опису

Законом України “Про безоплатну правову допомогу” від 02 червня 2011 року        № 3460-VI (далі – Закон № 3460-VI) відповідно до Конституції України визначено право на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця, чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом № 3460-VI.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають особи, визначені статтею 14 Закону України Про безоплатну правову допомогу:

  1. особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
  2.  діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту.

2-1) внутрішньо переміщені особи.

2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.

2-3) громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості.

3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання.

4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт.

5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими.

6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі

8) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

8-1) особи, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства.

9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією;

13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

14) викривачі у зв’язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає, що роботу адвоката у справі оплочує держава. Тобто, для особи така правова допомога є безкоштовною.

Судовий збір, поштові витрати, дослідження, експертизи сплачуються особою самостійно.

Отримати безоплатну правову допомогу можна звернувшись до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Старокостянтинів,  вул. Миру, 36, тел.: 03854 4-54-75) або зателефонувавши за номером 0 800 213 103  (цілодобовий контакт-центр системи БПД, безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

 

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано