Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

П’ять років COVID-19: хвороба, яка змінила світ

Дата: 13.03.2025 13:21
Кількість переглядів: 35

Фото без опису

Минуло п’ять років від початку пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Від перших повідомлень про невідому хворобу і до оголошення завершення пандемії Всесвітньою організацією охорони здоров’я у травні 2023 року людство пройшло складний шлях від розгубленості до успішної вакцинації мільярдів людей, яка стала ключовим фактором у подоланні кризи.

Українська медична система ефективно реагувала на виклики пандемії: оперативно створювалися госпітальні бази, мобільні бригади для тестування та вакцинації. В Україні за період пандемії було проведено понад 21 мільйон ПЛР-тестів та понад 17,6 мільйона експрес-тестів для діагностики цієї інфекції.

Загалом було здійснено близько 36 мільйонів щеплень, найбільше серед осіб віком 20–39 років. Завдяки спільним зусиллям у 2024 році кількість випадків COVID-19 в Україні скоротилася до 145 518, а смертельних випадків — до 688, порівняно з 2 608 196 випадками захворювання і 77 409 летальними випадками на піку пандемії у 2021 році.

Хоча пандемія завершилась, COVID-19 нікуди не зник і залишається в групі гострих респіраторних вірусних інфекцій поряд із грипом.

 Єдиний ефективний спосіб захисту від тяжкого перебігу COVID-19 — це вакцинація. Вона безоплатна і доступна для різних категорій населення у медичних закладах України. Щоб отримати щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря.

За оновленими в серпні 2024 року рекомендаціями МОЗ (https://bit.ly/43BwZlD) більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти COVID-19 перед початком епідемічного сезону. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.

Міністерство охорони здоров’я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.