Староостропільська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

У зв’язку із збільшенням у грудні поточного року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зростають пов’язані з ним страхові виплати

Дата: 23.12.2022 10:40
Кількість переглядів: 148

Одним із пріоритетів управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області є здійснення реалізації ефективної державної політики в сфері соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, соціальний захист потерпілих на виробництві та їх родин за кошти Фонду соціального страхування України.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський зазначає: «Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV одним із завдань Фонду соціального страхування України та його робочих органів  є фінансування страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Управлінням вчасно та в повному обсязі здійснюються щомісячні страхові виплати зазначеній категорії громадян та членам їх родин».

На обліку в управлінні виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області перебувають 3343 потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та осіб, які мають право на страхові виплати у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків. З яких: потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – 3090 осіб та членів їх родин – 253 особи.

За оперативною інформацією протягом січня-листопада поточного року відділеннями управлінням профінансовано 107905,9 тис. грн страхових виплат потерпілим та членам їх сімей. Вагому частку (88,4 % від загальної суми) складають щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину отриманого заробітку потерпілого. Сума зазначених виплат склала 95343,2 тис. гривень. Щомісячні страхові виплати особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника, профінансовано на суму 7551,9 тис. гривень.

Протягом січня-листопада поточного року управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області також перераховано:

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності 35 потерпілим на суму 512,3 тис. грн;

– одноразову допомогу в разі смерті потерпілого 4 сім’ям та 4 утриманцям на загальну суму 1136,0 тис. гривень.

Управління продовжує здійснювати страхові виплати 173 внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей, які постраждали на виробництві, а також членам їх сімей. Загальна сума коштів, яку управління направило на цей вид видатків упродовж січня-листопада 2022 року, становить 10825,7 тис гривень.

Варто зазначити, з 01 грудня 2022 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 600 грн до 2 684 гривень.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настане з 01 грудня цього року, розмір допомоги складе:

 ➡ потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 45 628 грн;

➡ сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 268 400 грн;

➡ утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 53 680 грн.

Раніше ці виплати становили 44 200 грн, 260 000 грн, 52 000 грн відповідно.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано